BLIŻEJ SIEBIE – od marca zapraszamy również do gabinetu w Czarnej

Od marca 2019 będę pracować z klientem indywidualnym również w gabinecie w Czarnej. Zapraszam wszystkich, którym niestraszny jest dojazd do tej uroczej wsi.
Oprócz gabinetu powstaje tam również przestrzeń do inspirującego kontaktu, którą nazwałam BLIŻEJ SIEBIE. Z dala od miejskiego zgiełku i codziennej gonitwy, na 30-arowej przepięknej ziemi, 15 km od Zielonej Góry stoi stary poniemiecki dom. Wymaga on gruntownego remontu, jak każdy tego typu dom, i jesteśmy w trakcie. Ale da się w nim wziąć prysznic i przenocować zimą, a latem zachęcamy do spania pod gołym niebem. Obok domu są ceglane stodoły, szklarnia, sad, maleńki staw, miejsce przeznaczone do siedzenia przy ognisku i sporo trawnika do leżakowania. Głęboka cisza sprzyja odnajdowaniu wewnętrznego spokoju. Świeże wiejskie powietrze zachęca do oddychania pełną piersią, a sąsiadujące z posesją pola i lasy zapraszają do pogłębiania kontaktu z naturą. To miejsce jest dla Ciebie, jeśli chcesz:
 • zatrzymać się, złapać oddech i odpocząć od swojego codziennego życia;
 • nabrać dystansu do swoich bieżączek i bolączek;
 • spojrzeć z nowej perspektywy na siebie i swoje życie, być może coś przewartościować;
 • zwrócić się do swojego wnętrza, pogłębić kontakt z samym, samą sobą i z naturą;
 • nawiązać wartościowe relacje, poczuć ducha wspólnoty w miejscu, gdzie nie jesteś tylko gościem, ale jego współtwórcą;
 • doświadczyć nowego stylu życia, nowych inspiracji i praktyk służących Twojemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu;
 • popracować z profesjonalistą (indywidualnie lub w grupie) nad dalszym kierunkiem swojego życia osobistego lub zawodowego.
JEŚLI CHCESZ NAS ODWIEDZIĆ:
Zadzwoń pod numer 607 349 941 i zarezerwuj termin. Możesz tu spędzić 1 dzień, 1 weekend lub 1 tydzień.
Przyjedź i udaj się w podróż do samego, samej siebie, pobądź bliżej siebie i bliżej natury poprzez:
 • medytowanie, poznasz różne techniki i być może wybraną zabierzesz ze sobą do dalszego samodzielnego praktykowania;
 • drobne prace fizyczne wewnątrz lub wokół domu, co służy kształtowaniu w Tobie postawy współodpowiedzialności i współtworzenia miejsca, w którym przebywasz, promujemy tę postawę jako niezwykle cenną w codziennym życiu;
 • odpoczynek: leżakowanie lub spacery połączone z praktykowaniem głębokiego oddychania oraz milczenia w relacji;
 • wspólne przyrządzanie wegeposików, co pozwoli nam nawiązać relację, poznać się trochę wzajemnie i dobrze razem bawić;
 • inspirujące rozmowy przy ogniu lub przy herbacie, które mogą mieć charakter osobisty lub zawodowy (np. konsultacji psychologicznej czy biznesowej).

 

Zabierz ze sobą:
 • śpiwór i karimatę lub składany materac, jeśli planujesz zostać na noc;
 • zmienne obuwie lub grube skarpety do chodzenia w domu;
 • notatnik i długopis;
 • ekoprodukty do przyrządzania posiłków: warzywa, owoce, makarony, kasze, ryż, przyprawy, herbatę itp.
 • otwarte serce, otwarty umysł i całą prawdę o sobie 😊
Skąd wzięło się to miejsce i o co w nim chodzi?
W 2017 roku zrodziła się we mnie potrzeba współtworzenia wspólnoty innej niż w zespole naszego Ośrodka, bardziej osobistej, przenikającej codzienne życie i w kontakcie z naturą. Wyruszyłam na poszukiwanie odpowiedniego miejsca pod Zieloną Górą. Odwiedziłam Wielobłota, spędziłam lato w Przystani Tu w Cigacicach, zajechałam też do Wolimierza i innych miejsc, gdzie zwyczajni ludzie tworzyli swoje specyficzne wspólnoty w codziennym życiu. Po drodze spotkałam niezwykłe osoby, dzięki którym klaryfikowałam to, co w przyszłości chciałabym stworzyć. Nie sądziłam, że wydarzy się to tak szybko, już z początkiem 2019 roku…
Przyszedł do mnie ten dom w Czarnej i ta cudowna ziemia. Kiedy ją zobaczyłam, poczułam cały potencjał tego miejsca i uznałam, że właśnie zaczyna się spełniać moje marzenie. Dojrzewałam do niego wiele lat.
BLIŻEJ SIEBIE to miejsce nie należące do jednej, lecz do każdej odwiedzającej je osoby. Każda z nich zostawia tu kawałek siebie w postaci wykonanej pracy, zaistnienia w relacjach czy choćby wpisu do kroniki. Każda jest współodpowiedzialna za to miejsce, coś do niego wnosi i pisze jego historię. Każda współtworzy je mentalnie i materialnie. Każda bierze udział w jego prowadzeniu, utrzymaniu i rozwijaniu. I każda, poprzez swoją odpowiedzialną obecność tu i teraz, buduje jego przyszłość, która posłuży jeszcze wielu kolejnym osobom.
Zapraszam;
Gracjana Pawlak