Menu Zamknij

Terapia rodzin

Rodzina jest jak żywy organizm – to, co dzieje się choćby z jednym z członków, ma wpływ na pozostałych. Każda rodzina tworzy jedyny w swoim rodzaju system. Jeśli wydaje Ci się, że w Twoim systemie rodzinnym potrzebna jest zmiana, zapraszamy na specjalne spotkania dla rodzin.

 
Terapia rodzin składa się z sesji poświęconych przyglądaniu się i diagnozie sytuacji rodzinnej i relacjom pomiędzy członkami rodziny, oraz próbie rozwiązania konfliktów, wypracowania nowych sposobów komunikacji i radzenia sobie w sytuacjach trudnych, poprawienia atmosfery domowej itp. W terapii rodzin spotykają się wszyscy członkowie rodziny, ale bywa, że na niektóre sesje zapraszane są tylko wybrane osoby z rodziny.
 
Terapia rodzin jest bardziej skuteczna od terapii samych dzieci/nastolatków.
 
Terapię rodzin prowadzą u nas:
 
O terapii rodzin możesz zdecydować, jeśli jesteś rodzicem i:
  • masz dziecko, które swoim zachowaniem sprawia dużo problemów i nie wiesz jak z nim postępować lub też jesteś często wzywany do szkoły w sprawie kłopotów wychowawczych, które ono sprawia (bójki, wagary, wandalizm itp.)
  • Twoje dziecko zostało skierowane przez pedagoga szkolnego, poradnię lub sąd na terapię lub socjoterapię
  • Twoje dziecko cierpi na zaburzenia typu: moczenie nocne, paniczny lęk przed rozstaniem, inne silne lęki, nadpobudliwość, tiki, samotność, uzależnienie od komputera, alkoholu, narkotyków, dopalaczy, agresja, zaburzenia odżywiania itp.
  • jesteś w trakcie rozwodu lub po i chcesz zapewnić opiekę terapeutyczną swojemu dziecku, które przeżywa szereg trudnych emocji w związku z tą sytuacją
  • członek Twojej rodziny jest osobą niepełnosprawną, śmiertelnie chorą lub zmarł
  • borykasz się z każdą inną trudnością wychowawczą czy rodzinną

 

terapia rodzin